Yeni kapılarım

Çoktandır blog yazmıyorum. Siyasete olan ilgim gittikçe azaldı bu geçen sürede, siyasete ve siyaset üzerine yazarak dünyayı değiştireceğime olan inancım da.

Akademik hayatı bıraktıktan sonra yeni dünyalar keşfetmeye başladım. Yazarlık kursu ile birlikte daha çok edebiyat okumaya ve yazmaya başladım. Ufak ufak şiirler yazdım ve de hâlâ düzeltilip su yüzüne çıkmayı bekleyen bir roman.

Yazmak öyle bir şey ki, sizi kökten değiştiriyor, onu anlatmıştım zamanında burada.

Bana yazmanın en büyük getirilerinden biri ‘başkalarını’ derinden anlamamı sağlaması oldu. Hatta ‘başkası’ diye bir şey olmadığını. Eğer istersek hepimizin birbirimizin hissettiği acıyı, sevinci tüm kalbimizle ve bedenimizle hissedebileceğimizi.

Yazarlık kapısı bana yeni yeni başka kapılar da açtı beni insan ruhunun derinliklerinde gezdirip, güzelliklerin etrafımızdaki bütün küçük detaylarda olduğunu gösterirken. Artık insanlara gerçek anlamda dokunabildiğim işlerim var. Şimdi psikolojik danışmanlık, doğum koçluğu, fotoğrafçılık yapıyorum. Henüz duymayan, bilmeyenleriniz için  websitem: https://birthwish.nl/tr/hizmetler.

Ve artık yaptığım işler buna elverdiği için hayatın önüme getirdiği fırsat kapılarını da açabiliyorum. Mesela geçen sene Hollandaca’dan Türkçe’ye bir kitap çevirme teklifi gelince hevesle kabul ettim. Herman Koch’un Havuzlu Yazlık’ını zevkle çevirdim. Kitap çıkınca adeta kendi kitabımmış gibi sevindim. Şimdi de okuyanların beğendiğini duyunca, üzerine yazılar yazıldığını görünce seviniyorum. Çevirmen olarak da olsa edebiyata dokunmak ne güzel bir duyguymuş.

Seviyorum sizleri yeni kapılarım.

Back to Top